Wiadomości

"Tajemnica zielonego królestwa"- wyjście klasy I c

    28.10.2020 r. wybraliśmy się na wycieczkę do kina Paradox, znajdującego się na ul. Krupniczej. Tam obejrzeliśmy niezwykły film pt. "Tajemnica zielonego królestwa" reżyserii Chrisa Wedge. Animowane postacie na ekranie, szybka i głośna muzyka rozpoczęła naszą zabawę.

"Spotkanie z przyrodą"-wycieczka klasy I b

  21 października wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczego znajdującego się w Krakowie na ulicy Sebastiana 9. Uczestniczyliśmy w zwiedzaniu muzeum, podczas którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących życia zwierząt leśnych, wybranych ptaków, owadów, gadów i płazów. 

Wycieczka klasy I a

Wycieczka klasy I a

    05.10.20. klasa 1a wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pszczółki” znajdującego się w Niezwojowicach – malowniczej i zacisznej okolicy gminy Pałecznica. Pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach, podczas których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących pracy pszczelarza, życia pszczół oraz samej produkcji miodu.

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne

Zapraszamy uczniów na zajęcia pozalekcyjne - plik 

"Ślubujemy!"

Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych, która wpisała się  na stałe w kalendarz  imprez szkolnych. Tego dnia pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.


Zielona szkoła klas trzecich

Zielona szkoła klas trzecich

I jeszcze relacja z zielonej szkoły, na którą udały się klasy trzecie w dniach 28.09 - 2.10. Mimo deszczowej pogody uczestnicy nie narzekali na nudę! Słońce mieli w sercach!

Wycieczka klas ósmych do Łapsz Niżnych

Wycieczka klas ósmych do Łapsz Niżnych

Upragnione trzy dni wspólnego wyjazdu nastąpiły w życiu uczniów klas ósmych! Nie mogliśmy się doczekać spakowania walizek, wejścia na pokład autokaru i ruszenia w niesamowitą przygodę! Pieniny przybywamy!

Rodzinny wyjazd do Rabki-Ponice

Rodzinny wyjazd do Rabki-Ponice

Bóg, rodzina, góry, rozmowy, zabawy, wspólnota, ruch, zmęczenie, uśmiechy na twarzach... tak wyglądają rodzinne wyjazdy w naszej szkole! Bogu niech będą dzięki za ludzi, czas, miejsce i pogodę!

"Śmieciowe potworki"

Zainspirowani warsztatami ekologicznymi uczniowie klasy II b wykonali "Śmieciowe potwory". Uczniowie nadali "drugie życie" materiałom przeznaczonym do recyklingu.

Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne

W dniach 23-25 września uczniowie nauczania wczesnoszkolnego mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez wolontariuszy Urzędu Miasta Krakowa. Tematyka warsztatów dotyczyła zagrożeń związanych ze smogiem oraz racjonalnej gospodarki odpadami poprzez segregowanie i zmniejszanie ich ilości. 

Spotkanie ze Strażą Miejską

Spotkanie ze Strażą Miejską

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze poprowadzili zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczniów klas I-III. Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w szkole, oraz unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi.

W październiku modlimy się na Różańcu

W październiku modlimy się na Różańcu

"Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. Odmawiajcie ku Jej czci różaniec. Czyńcie to zawsze (…). Przylgnijcie do różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to ona dała nam Jezusa. Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości." św. o. Pio