Wiadomości

Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

W dniu 24 lutego 2021 r. portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl opublikował RANKING "SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2021". Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce wśród najlepszych szkół podstawowych w Krakowie. Ranking dostępny jest pod adresem: https://waszaedukacja.pl/ranking/krakow/szkoly-podstawowe. Cieszymy się z naszych sukcesów, gratulujemy uczniom i nauczycielom tak miłych owoców wspólnej pracy.


Kocha, lubi, szanuje- świętujemy walentynki

Kocha, lubi, szanuje- świętujemy walentynki

Poniedziałek 15 lutego upłynął w naszej szkole w  atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Słodkości, serduszkowe dekoracje i wszechobecny kolor czerwony, to zaledwie część niespodzianek, przygotowanych przez szkolną społeczności.

Szkolny Przyjaciel Bezpiecznego Internetu

Szkolny Przyjaciel Bezpiecznego Internetu

W ramach odchodów Dnia Bezpiecznego Internetu wybieramy imię dla Szkolnego Przyjaciela Bezpiecznego Internetu.

Akcja ZAKRĘCENI DOBREM

Akcja ZAKRĘCENI DOBREM

Fundacja CZŁOWIEKOWI CZŁOWIEK z początkiem roku rozpoczęła akcję ZAKRĘCENI DOBREM, podczas której zbierane są plastikowe zakrętki. Całkowity dochód z zakrętek przeznaczony jest na warsztaty rękodzieła dla podopiecznych Fundacji.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Realizując kolejne zadanie z Ogólnopolskiego projektu "Eko Ludek", klasa Ic w piątek 12 lutego 2021r. wzięła udział w zajęciach warsztatowych, które przeprowadziła  specjalistka w dziedzinie żywienia Pani Karolina Chylińska z Centrum Dietetycznego  Naturhouse.

Fizyka dla smyka

Fizyka dla smyka

W naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z fizyki. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie klas I-III. Uczniom zostały zaprezentowane doświadczenia ze światłem. Prawa fizyki przekazywane były w sposób prosty i poparty przykładami.

Chemia dla małych i dużych czyli warsztaty chemiczne w naszej szkole

Chemia dla małych i dużych czyli warsztaty chemiczne w naszej szkole

W zeszłym tygodniu odbyły się warsztaty chemiczne przeznaczone dla wszystkich uczniów klas I- III. W ramach praktyk prowadziła je p. Kinga Cempa studentka UJ. Uczniowie mieli okazję pod okiem specjalistki samodzielnie i bezpiecznie wykonać proste doświadczenia chemiczne.

Dzień Przebierańca

Dzień Przebierańca

Karnawał to radosny czas przepełniony muzyką, tańcem, zabawą. Ważnym elementem tego czasu jest organizowanie balów i zabaw tanecznych, z korowodem przeróżnych przebierańców. Bal karnawałowy w szkole to wielka atrakcja, bardzo lubiana przez dzieci, dostarczającą im wielu emocji i przeżyć.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Klasa 2b omawiała lekturę " Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Omawianie lektury nie musi być nudne. Historia skarpetek zainspirowała nas do zorganizowania Dnia Szalonej Skarpetki. Wszyscy ubrali w tym dniu kolorowe skarpetki( niekoniecznie do pary) i wzięliśmy udział w warsztatach na temat emocji.

Ptasia stołówka

Ptasia stołówka

Uczniowie wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków. Dlatego dzieci z klasy 1b rozpoczęły akcję dokarmiania skrzydlatych przyjaciół. Przeprowadzona akcja poprzedzona była zajęciami dotyczącymi pomocy podczas zimy.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”

Miło nam poinformować, że wśród uczestników Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody:

II miejsca - Kacper Chrobot
III miejsca - Mikołaj Baj i Jan Chudziński
wyróżnienia - Michał Ratka i Tymoteusz Ożóg.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Światowy dzień tabliczki mnożenia

Światowy dzień tabliczki mnożenia

Nasza szkoła otrzymała dyplom uznania za udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Odbył się on w październiku ubiegłego roku.

Akcja ta była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw odbyły się przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw, a 2 października, sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów.

Laureatom konkursu gratulujemy.