"Ślubujemy!"

Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych, która wpisała się  na stałe w kalendarz  imprez szkolnych. Tego dnia pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.


    Gotowi, ubrani w galowe mundurki i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania programu artystycznego. Pięknie zaśpiewali, wyrecytowali wiersze oraz udzielili  odpowiedzi na szereg pytań. Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę,  swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania o. Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania . Wypowiadając słowa "Pasuję Cię na ucznia szkoły pijarskiej"- jak czarodziejską różdżką dotykał ramion uczniów. Ze względy na trudną sytuację epidemiologiczną, mając na uwadze zdrowie naszych podopiecznych, w uroczystości brali udział jedynie: dyrekcja, wychowawcy i rodzice reprezentujący trójkę klasową. Jednak wszyscy wiemy, że uroczystość ślubowania to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców i bliskich, udostępniliśmy transmisję on-line na naszym profilu na Facebook 'u. Na zakończenie  wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez rodziców oraz otrzymali z rąk p. Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Z uśmiechami na twarzach, udali się do klas na słodki poczęstunek.

Kochane pierwszaki, cieszymy się, że jesteście już uczniami naszej szkoły. Życzymy samych sukcesów w nauce, a zdobywanie wiedzy niech będzie dla was radością.

Powodzenia!