Wymiana polsko-niemiecka z gimnazjum w Mainz 

We wrześniu grupa uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielkami od języka niemieckiego odwiedziła miasto Mainz i gościła u Niemców przez tydzień.

Ostatnio, w dniach 11-17 maja grupa niemiecka odwiedziła nas.
Goście przylecieli w sobotę i cały weekend spędzili w rodzinach goszczących, które pokazywały Kraków i okolice z mniej zabytkowej strony. W poniedziałek spotkaliśmy się przy Barbakanie i ruszyliśmy Drogą Królewską. Zatrzymaliśmy się na Rynku, aby w grupkach polsko-niemieckich odbyć grę miejską, a później zwiedzić Kościół Mariacki. Idąc dalej dotarliśmy na Wawel, gdzie zobaczyliśmy katedrę,dziedziniec oraz Dzwon Zygmunta. Następnie udaliśmy się w okolice ronda Matecznego do parku trampolin GoJump. We wtorek mieliśmy spotkanie z Panią dyrektor,a później po 2 lekcjach w klasach, zwiedzaliśmy dzielnicę Kazimierz. Dzień w grupach zakończyliśmy grając w kręgle na Placu Nowym. W dniu piątym wymiany nasi goście zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau.
W czwartek zebraliśmy się wcześnie na Dworcu Głównym,skąd udaliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Przy okazji odwiedziliśmy również Tężnię solankową. Natomiast w piątek rano pożegnaliśmy naszych gości na lotnisku. Mamy nadzieję, że na tej wymianie zawiązały się przyjaźnie na wiele lat i jeszcze kiedyś się spotkamy.
Program wymiany został dofinansowany ze środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Paulina Bartkowiak 3B
%d bloggers like this: