Wycieczka klasy 3a i 3d do Pragi

W dniach 9 – 11 maja odbyła się szkolna wycieczka do Pragi. Wzięły w niej udział klasy gimnazjalne: 3a i 3d.Z Krakowa wyjechaliśmy wcześnie rano i po długiej podróży dotarliśmy do Pragi. Zwiedzanie zaczęliśmy około godziny 13. Zobaczyliśmy zamek na Hradczanach, ogrody senackie, pałac Walsteina – siedzibę czeskiego parlamentu. Następnie wyjechaliśmy kolejką liniową na wzgórze ,by wyjść na Wieżę Petrińską skąd rozpościerał się, zapierający dech w piersiach, widok na Pragę.

Kolejnego dnia zobaczyliśmy katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha oraz rynek Starego Miasta, gdzie odbyła się gra miejska, podczas której, z pomocą mapy, szukaliśmy różnych zabytków np.  zegara astronomicznego czy synagogi jubileuszowej. Mieliśmy również okazję przespacerować się słynnym mostem Karola. Dzień zakończyliśmy nocnym spacerem po ulicach Pragi oraz rejsem statkiem po Wełtawie.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy wzgórze Wyszehrad, gdzie podziwialiśmy katedrę św. Piotra i Pawła oraz cmentarz, na którym pochowani są wybitni, czescy obywatele, mający wpływ na historię. Następnie praskim metrem przejechaliśmy do centrum. Do Krakowa wróciliśmy późnym wieczorem. Czas, który spędziliśmy razem na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wojtek Hajto 3a.

%d bloggers like this: