Wspomnienia z wakacji -wycieczka do Katalonii

Katalonia-25.06-4.07.2019 r.

Na początku wakacji grupa uczniów Gimnazjum i Liceum Zakonu Pijarów pod opieką ojca Radosława Bobonia i pani Ilony Rudki poleciała do Katalonii.

Przybyliśmy do malowniczego Mataró na północ od Barcelony, gdzie z otwartymi ramionami przyjęli nas w swojej szkole ojcowie Pijarzy. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Barcelonę, zachwycając się zapierającymi dech w piersiach zabytkami. Zobaczyliśmy m.in. słynną bazylikę Sagrada Familia, piękną gotycką dzielnicę Barrio Gótico i Camp Nou, stadion piłkarski FC Barcelony.

W trakcie wyjazdu mieliśmy mnóstwo czasu na poznawanie innych, śmiech i zabawę. Bardzo chętnie korzystaliśmy z uroków plaży i ciepłego morza. Wieczorami spacerowaliśmy po Mataró i podziwialiśmy zapadający zmierzch nad klimatycznym portem. Był też czas na refleksję i modlitwę. Msze święte odbywały się w przepięknej kaplicy w kościele mieszczącym się przy szkole pijarskiej.

Poznaliśmy w Hiszpanii zupełnie nową kulturę, która bardzo różni się od polskiej. Ludzie są tam bardziej otwarci i weseli, dzięki czemu uśmiech nie schodził z naszych twarzy. Mieliśmy też okazję spróbować wielu pysznych hiszpańskich potraw, takich jak paella czy churros.

Wycieczka była wspaniała i cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć w niej udział. Chyba każdy uczestnik chciałby powrócić do tego niesamowitego kraju, jakim jest Hiszpania.

Anna Drewnik, Anna Golak, Zuzanna Łach

 

 

%d bloggers like this: