Wspomnienia z wakacji – Obóz językowo-kulturowy w Anglii (24.06-02.07. 2017)

W pierwszą sobotę czerwca, grupa 42 uczniów i absolwentów naszego gimnazjum wraz z czterema opiekunami wyruszyła na podbój południowej Anglii.

Dwudziestokilkugodzinna podróż autokarem przez Europę zachodnią minęła nadspodziewanie szybko, a promowa przeprawa Kanałem La Manche zachwyciła piękną pogodą i bajecznymi widokami klifów Dover.

 

W czasie wyjazdu odwiedziliśmy urocze miasteczka Anglii: W Canterbury zwiedziliśmy m.in. monumentalną średniowieczną katedrą, na wycieczce do Cambridge dowiedzieliśmy się jak wygląda uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom uniwersytetu i gdzie mieszka profesor Stephen Hawking, w Hampton Court podziwialiśmy renesansowy pałac i ogrody Henryka VIII, a w Windsorze średniowieczny zamek i ukochany dom Królowej Elżbiety II. Dotarliśmy również do wschodniego wybrzeża Anglii – w Margate w hrabstwie Kent oraz na kamienistą plażę w Brighton na południu kraju, gdzie zachwyciliśmy się pałacem Jerzego IV w stylu indo-saraceńskim i morską fauną i florą w najstarszym oceanarium kraju. W Londynie mieliśmy przyjemność oglądać musical Mamma Mia na West Endzie, zwiedzić studio filmowe Warner Bros, gdzie kręcono m.in. serię filmów z Harry Potterem, szekspirowski teatr Globe oraz galerie sztuki: National i Tate Modern. Rejs po Tamizie i spacer koło budynków Parlamentu i Big Bena przypomniał nam o dawnej potędze dawnego brytyjskiego imperium.

W czasie zwiedzania z anglojęzycznymi przewodnikami i po powrocie część z nas doskonaliła jeszcze znajomość języka angielskiego rozwiązując ćwiczenia językowo-kulturowe. Był też oczywiście czas na kupno pamiątek…

Czas na Wyspach minął niestety bardzo szybko. Jeszcze emocji dostarczył nam powrót Eurotunelem na kontynent, a potem już tylko przejazd do Polski i spotkanie ze stęsknionymi rodzicami.

 

%d bloggers like this: