Wspomnienia z wakacji – Obóz integracyjny klas siódmych

Rankiem, 23 sierpnia, wszystkie przyszłe klasy siódme wraz z wychowawcami Panią Beatą Rzeczkowską, Panią Renatą Sokal i Panem Piotrem Brykiem oraz grupą animatorów zebrały się pod budynkiem Liceum Ojców Pijarów, następnie o godz. 9:00 wyruszyły na obóz integracyjny do Zawoi.

Każdego dnia doznawaliśmy licznych wyzwań związanych z nowym otoczeniem, co sprzyjało poznaniu się i zakorzenieniu relacji. Codziennie odbywały się spotkania z animatorami w grupach na których omawialiśmy wiele intrygujących aspektów powiązanych z tematem przewodnim obozu – krainą Narnii.

W trakcie pobytu w Zawoi naszą religijność wzmacniał Ojciec Radosław Boboń, którego kazania podczas codziennych Eucharystii pomagały zrozumieć Ewangelię i przekazy Pana Boga.

Czas integracji spędziliśmy wyjątkowo aktywnie. Mieliśmy okazję wyjść na Babią Górę i szczyty sąsiednie. Pomimo tego, że wędrówka była dość męcząca, wszystkim bardzo się podobała.

Inną, również niezwykłą wycieczką, była wyprawa do term w Chochołowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji m.in. zjeżdżalnie wodne czy baseny termalne. Wszyscy (również opiekunowie) bawili się tam świetnie.

Na obozie mogliśmy liczyć na wzajemną szczerość i tolerancję. Te postawy pomagały w utrzymaniu dobrej atmosfery i przyjemności z integracji. Mogliśmy polegać na opiekunach i animatorach, którzy zawsze wspomagali radą i doświadczeniem.

Rozpoczynaliśmy obóz pełni obaw związanych z nowym otoczeniem, a wróciliśmy do Krakowa jako zżyta wspólnota uczniów czekających na powtórne spotkanie w szkole.

Hanna Zajda, kl.7c

%d bloggers like this: