Szkolne obchody Dnia Niepodległości. Spotkanie klas trzecich z weteranem walk w Afganistanie Karolem Cierpicą

W piątek w naszą szkołę odwiedził żołnierz Karol Cierpica. Wiele osób było zdziwionych: weteran wojenny w tak młodym wieku?

W trakcie spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się, że nie tylko ludzie walczący za Polskę w bezpośrednim zagrożeniu mogą być bohaterami. Nasi żołnierze odpierają ataki terrorystyczne w różnych częściach świata właśnie po to, by nasz kraj mógł być bezpieczny w przyszłości. Tysiące polskich żołnierzy codziennie ryzykuje życie, będąc setki kilometrów od domu i pomagając tym, którzy tego potrzebują, a wielu z nas mówi, że są oni wyłącznie najemnikami. Lecz Polacy mimo wszystko robią to. Jadą, wiedząc, że mogą nigdy nie wrócić. I za to im dziękujemy. Usłyszeliśmy piękne historie o dwóch afgańskich dziewczynkach uratowanych właśnie przez polskie wojsko, które na świecie jest znane i bardzo szanowane. Po całym globie krążą opowieści o polskim żołnierzu walczącym za swoją ojczyznę.

Usłyszeliśmy też smutną i wzruszającą historię Michaela, amerykańskiego chłopaka, który nie bał się wybiec terrorystom naprzeciw w zwykłym stroju do biegania i z karabinem w ręce.  To dzięki jego odwadze odwiedził nas pan Karol i mógł o wszystkim opowiedzieć. Dlaczego?  Bo Michael oddał życie w walce, ratując przyjaciela.  Zastanawiacie się pewnie, co się stało z rodzicami poległego. Wykazali się przepiękną postawą – nie osądzali żołnierza Cierpicy, lecz przyjęli go do rodziny, mówiąc, że w miejsce syna Bóg dał im całą rodzinę- Karola i Basię. Kiedy kolejne dziecko pana Karola przyszło na świat, rodzice nadali mu imię Mike. Po miesiącu do ich domu przyszła paczka. Był w niej pluszak, miś uszyty z munduru Michaela. Jest to świadectwo, ile potrafi człowiek – przemienić ogromny ból w wielką miłość.

Spotkanie było dla wielu z nas prawdziwą nauką, mamy nadzieję, że w przyszłości staniemy się ludźmi takimi jak Michael lub Karol Cierpica. Dziękujemy!

 

%d bloggers like this: