Świetne wyników naszych Odyseuszy na konkursie w USA

W dniach od 22 do 26 maja uczennice klasy II a gimnazjum Ojców Pijarów – Magdalena Wiśniowska, Zuzanna Skałka oraz Patrycja Jaskierny wraz z trójką przyjaciół z Zespołu Szkół Społecznych nr 7 STO w Krakowie – Jadwigą Sidor, Olgą Daczewską oraz Ignacym Czajkowskim, reprezentowali Polskę na 39. Finałach Światowych Odysei Umysłu w USA. Trenerami drużyny są Wioletta Skałka, Agnieszka Lubecka i Paweł Czajkowski.

Konkurs odbył się na Uniwersytecie Stanowym w Iowa, w mieście Ames.
Nasza reprezentacja zajęła IV miejsce w swojej grupie wiekowej, w Problemie II pt. „O co chodzi w emoji”, pokonując tym samym 45 innych drużyn z całego świata!
Sukces jest tym bardziej znaczący, że jest to pierwszy od wielu lat tak znakomity wynik drużyny z Krakowa i Małopolski!
Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, który ma formę konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Tegoroczny wynik Polaków jest rekordowy.
Z USA przywieźliśmy aż czternaście trofeów a 20 polskich drużyn uplasowało się w pierwszej szóstce. W tym gronie znaleźli się młodzi ludzie z Krakowa.
Ich wynik to ogromny sukces, w każdej z konkurencji brało udział kilkadziesiąt grup z całego świata. GRATULUJEMY!
Konkurs Odyssey of the Mind dla młodych ludzi z Krakowa to zarówno wspaniały występ, niezapomniane doznania kreatywne i naukowe – patronem konkursu była NASA, festiwal kreatywności ale i okazja do nawiązania dziesiątek znajomościach z młodymi ludźmi z całego świata. Poznali mieszkańców Meksyku, Hongkongu, Ameryki Południowej, Europy, ale przede wszystkim swoją „Drużynę Kumpelską” z Północnej Karoliny w USA, ze szkoły Bailey, z którą przyjaźń z pewnością przetrwa na długo!
Po zakończeniu konkursowych zmagań, drużyna z Krakowa udała się do Chicago. Tam została podjęta z wielką gościnnością przez przedstawicieli Związku Podhalan w Północnej Ameryce, którzy pokazali im miasto, ugościli w swoich domach i opowiedzieli o życiu na emigracji.
Wyprawa do Ameryki dla drużyny z Zespołu Szkół Społecznych nr 7 w Krakowie to prawdziwa podróż życia!
%d bloggers like this: