V Formacyjne Spotkanie Laikatu Pijarskiego

V Formacyjne Spotkanie Laikatu Pijarskiego

W dniach 23-25 listopada grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w V Formacyjnym Spotkaniu Laikatu Pijarskiego w Centrum Wiary i Kultury Hebdowie, któremu przewodził cytat z listu do Filipian:” Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.

Coroczne spotkanie było okazją do modlitwy i refleksji a także zacieśnianiu wspólnoty z innymi ośrodkami pijarskimi, tym razem z Katowic, Rzeszowa i Bolesławca oraz z parafii w Szczuczynie i Lidzie na Białorusi.

VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

W dniach 16-18 listopada 2018 roku w pijarskich szkołach w Łowiczu odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich.

Do Łowicza przyjechały grupy z Jeleniej Góry, Krakowa, Elbląga, Katowic, Rzeszowa i Warszawy.

W piątek po uroczystym rozpoczęciu na naszej pijarskiej scenie wystąpili goście specjalni – grupa teatralna To Do Ustalenia ze Skierniewic. Kolejny dzień zaczął się muzyczną pobudką, modlitwą i śniadaniem. O 9.00 rozpoczęły się występy grup ze szkół pijarskich. Oprócz występów był również czas na chwilę refleksji, modlitwę i mszę świętą. Po wszystkich występach odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadził pan Filip Frątczak – aktor, który towarzyszył nam również podczas pierwszego w historii przeglądu. Gdy warsztaty dobiegły końca, około 20:30 rozpoczęła się zabawa taneczna z tańcami pijarskim w roli głównej. Dzień zakończył się krótką adoracją. Ostatniego dnia, po Mszy świętej, na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie przeglądu. W tym roku spektakle były oceniane przez jury – panią Martę Kosiorek, pana Filipa Frątczaka, pana Tomasza Świątkowskiego i o. Jakuba Wojciechowskiego.

Czytaj dalej

Apel z okazji obchodów Święta Niepodległości

Apel z okazji obchodów Święta Niepodległości

Apel z okazji obchodów Święta Niepodległośc 13 listopada w szkolnej świetlicy odbył się apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Został przygotowany przez klasy pierwsze i drugie, a rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie uczniowie wyrecytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uczeń klasy 2b- Maks Kremer wygłosił krótkie przemówienie przypominające wydarzenia związane z utraceniem i odzyskaniem niepodległości. Każdy uczeń zaprezentował własnoręcznie wykonaną kokardę narodową.

Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości trwały cały tydzień. Samorząd szkolny przygotował dla wszystkich biało-czerwone przypinki, które uczniowie oraz nauczyciele mogli nosić w widocznym miejscu. Zostały ogłoszone dwa konkursy: Dyrekcja Szkoły poprosiła klasy  o dekoracje w symbole narodowe okien na korytarzu, natomiast Samorząd oceniał wystrój klas.

Delegacje nauczycieli oraz klas założyły kwiaty, zapaliły znicze oraz pomodliły się przed tablicą upamiętniającą Zygmunta Bielińskiego, który został zamordowany w Katyniu.

We wtorek uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali apel dla klas czwartych oraz piątej, podczas którego przedstawili historię Polski, recytowali wiersze oraz zaśpiewali piosenki patriotyczne.