Sprawozdanie z zebrania Samorządu szkolnego 20.11

  1. Wszystkie klasy były obecne.
  2. Przypomnieliśmy o szkolnym festiwalu artystycznym – Patrocinium, który odbędzie się we wtorek 27 listopada.
  3. Wylosowaliśmy klasy, które będą organizować dyskotekę szkolną, która odbędzie się w czwartek 29 listopada. Wypadło na klasę 3b oraz 7a.
  4. Ogłosiliśmy datę dnia piernika. Odbędzie się on 13 grudnia. Zachęcamy do wzięcia udziału i zrobienia pysznego pierniczka. J
  5. Poprosiliśmy każdą klasę o usunięcie dekoracji przygotowanej z okazji Dnia odzyskania niepodległości.

V Formacyjne Spotkanie Laikatu Pijarskiego

V Formacyjne Spotkanie Laikatu Pijarskiego

W dniach 23-25 listopada grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w V Formacyjnym Spotkaniu Laikatu Pijarskiego w Centrum Wiary i Kultury Hebdowie, któremu przewodził cytat z listu do Filipian:” Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.

Coroczne spotkanie było okazją do modlitwy i refleksji a także zacieśnianiu wspólnoty z innymi ośrodkami pijarskimi, tym razem z Katowic, Rzeszowa i Bolesławca oraz z parafii w Szczuczynie i Lidzie na Białorusi.

VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

W dniach 16-18 listopada 2018 roku w pijarskich szkołach w Łowiczu odbył się VIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich.

Do Łowicza przyjechały grupy z Jeleniej Góry, Krakowa, Elbląga, Katowic, Rzeszowa i Warszawy.

W piątek po uroczystym rozpoczęciu na naszej pijarskiej scenie wystąpili goście specjalni – grupa teatralna To Do Ustalenia ze Skierniewic. Kolejny dzień zaczął się muzyczną pobudką, modlitwą i śniadaniem. O 9.00 rozpoczęły się występy grup ze szkół pijarskich. Oprócz występów był również czas na chwilę refleksji, modlitwę i mszę świętą. Po wszystkich występach odbyły się warsztaty teatralne, które poprowadził pan Filip Frątczak – aktor, który towarzyszył nam również podczas pierwszego w historii przeglądu. Gdy warsztaty dobiegły końca, około 20:30 rozpoczęła się zabawa taneczna z tańcami pijarskim w roli głównej. Dzień zakończył się krótką adoracją. Ostatniego dnia, po Mszy świętej, na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie przeglądu. W tym roku spektakle były oceniane przez jury – panią Martę Kosiorek, pana Filipa Frątczaka, pana Tomasza Świątkowskiego i o. Jakuba Wojciechowskiego.

Czytaj dalej

Apel z okazji obchodów Święta Niepodległości

Apel z okazji obchodów Święta Niepodległości

Apel z okazji obchodów Święta Niepodległośc 13 listopada w szkolnej świetlicy odbył się apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Został przygotowany przez klasy pierwsze i drugie, a rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie uczniowie wyrecytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uczeń klasy 2b- Maks Kremer wygłosił krótkie przemówienie przypominające wydarzenia związane z utraceniem i odzyskaniem niepodległości. Każdy uczeń zaprezentował własnoręcznie wykonaną kokardę narodową.